انتخاب هیئت رئیسه کمیسیون شیلات، کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تعاون ایران

http://www.icccoop.ir/upload/modules/iContent2/Files/2525.JPG

بیست و ششمین نشست تخصصی کمیسیون شیلات، کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تعاون ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران محمد مهدی تیموری معاونت امور اتحادیه های اتاق تعاون در ابتدای این نشست که با حضور جمع حداکثری روسای اتحادیه ها و اتاق های تعاون سراسر کشور برگزار شده بود، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت غذای مردم و هم چنین نقش صادرات محصولات کشاورزی در اقتصاد و اینکه اکثریت فعالیت تعاون در بخش کشاورزی است، نقش و اهمیت این کمیسیون و بخش تعاون صد چندان می شود.
وی بیان داشت: به علت برخی سیاست های کلان اقتصادی و سیاست های بخش تعاون، بخش کشاورزی تعاون نتوانسته است آن چنان که باید نقش موثری در اقتصاد ایفا کند.
تیموری با اشاره به کمیسیون های تخصصی 13 گانه اتاق تعاون ایران و اینکه یکی از آنها کمیسیون کشاورزی است، بر کارامد بودن کمیسیون های تخصصی اتاق تعاون تاکید کرد.
وی گفت: به منظور افزایش کارامدی کمیسیون ها برای هر یک برنامه ای در نظر گرفته شده است؛ به عنوان در کمیسیون کشاورزی باید سند راهبردی کشاورزی در بخش تعاون تدوین شده، موضوعات مهم مطرح و بررسی و در صورت نیاز مرتبط با هر موضوع، کارگروه هایی تشکیل شود.
تیموری تشکیل جلسات مشترک با کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی و همچنین حضور در کنار هیئت های تجاری کشاورزی را از دیگر برنامه های مهمی دانست که در کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون باید انجام شود.
بر اساس این گزارش، در این نشست به منظور انتخاب هیئت رئیسه کمیسیون، کاندیداهای رئیس، نائب رئیس و دبیر کمیسیون، عملکرد و سابقه حرفه ای خود را بیان کردند و پس از آن با رای گیری اعضا، هیئت رئیسه انتخاب شدند که دریس با 13 رای به عنوان رئیس، قاسمی پس از مساوی شدن با موسوی و قرعه کشی به عنوان نائب رئیس، و رئیسی نیز به عنوان دبیر این کمیسیون انتخاب شدند.