نرخ تورم تا ماه آینده تک رقمی می‌شود

http://www.icccoop.ir/upload/modules/iContent2/Files/3566.jpg

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اینکه شرایط فعلی برای ارتقا و رشد اقتصادی فراهم شده است، اعلام کرد: نرخ تورم تا ماه آینده تک رقمی می شود که این یکی از نشانه های آن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران علی طیب‌نیا در همایش اقتصاد مقاومتی، تعاون، اقدام و عمل اعلام کرد:.کاهش نرخ تورم نقطه به نقطه به 7 درصد نشان از ثبات در اقتصاد و پیش‌بینی‌پذیر کردن آن در سال‌های گذشته بوده است.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه شرایط فعلی برای ارتقا و رشد اقتصادی فراهم شده است، گفت: تحریم‌های ظالمانه در حال برداشته شدن است و بسیاری از کشورها در حال تکاپو برای ارتباط با ایران هستند.

طیب‌نیا بر2 مشکل اساسی اقتصاد ایران ، یعنی دولتی بودن و نفتی بودن تاکید کرد و گفت: این همان نکته ای است که رهبر معظم انقلاب نیز در سال گذشته درباره مشکلات اقتصاد مقاومتی بیان داشتند.

وی گفت: به دنبال اجرای دقیق سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی هستیم که به معنای دقیق آن به طور کامل اجرا شود.

وزیر اقتصاد در تبیین نقش جایگاه تعاون در اقتصاد تأکید کرد: اگر به دنبال اجرای دقیق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هستیم، باید موضوع نقش‌آفرینی‌ تعاونی‌ها در اقتصاد را به طور جدی دنبال کنیم.

طیب‌نیا افزود: یکی از مهم‌ترین ویژگی های اقتصاد مقاومتی درون‌زا و برونگر بودن آن است که در این راستا به دنبال توسعه نقش تعاونی‌ها و توسعه این بخش مردمی در اقتصاد هستیم؛ این بخش با توزیع عادلانه درآمدها به عدالت اقتصادی ما را نزدیک‌تر می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این همایش تا تعامل دولت با بخش تعاونی برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فراهم شود