دولت سهم صندوق توسعه ملی را برای احیای تعاونی‌ها به کار گیرد

http://www.icccoop.ir/upload/modules/iContent2/Files/3570.JPG

نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت در سهم صندوق توسعه ملی باید به دنبال سود پایین‌تری بوده و بخشی از آن را در قانون برنامه ششم توسعه به منظور احیای تعاونی‌ها به کار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران کاظم دلخوش در همایش تعاون و اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: براساس منویات رهبری اقتصاد مقاومتی باید در تمام شئون اقتصادی به کار گرفته شود. نقاط ضعف تعاون در فراکسیون تعاون جمع‌آوری شده و این در حالی است که براساس سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی دولت برای دخالت در سیاست‌گذاری‌های بخش خصوصی منع شده است.

این نماینده مجلس افزود: یکی از ضعف‌های تعاونی‌ها در برنامه‌ پنجم توسعه سهم 25 درصدی تعاونی‌ها از این برنامه عنوان شده بود، در حالی که هم‌اکنون تعاونی‌ها حتی سهم 5 درصدی خود را از این موضوع دریافت نکرده‌اند.

به گفته وی، مجلس تاکنون هیچ چیزی در زمینه تعاونی‌ها به منظور قانون‌گذاری کم نگذاشته و حتی با وزارت تعاون نیز بر سر تعیین حقوق 14 میلیون نفر عضو تعاونی‌ها نیز چالش داشته است و در اصلاح قانون تعاون آنچه تعاونی‌ها می‌خواسته‌اند، از سوی مجلس تعیین شده و از این‌رو مجلس شورای اسلامی آماده است نواقص قوانین موجود را از طریق پیشنهاد و راهکارهایی که ارائه می‌شود، برطرف کند