شرکت تعاونی نمایشگاه های بین المللی تاسیس شودرئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیر نفتی اتاق تعاون ایران با تاکید بر نقش تعاون در سال اقتصاد مقاومتی، شناسایی بازارهای هدف تعاونی ها را ضروری اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، فضل اله نصیری در ابتدای چهارمین نشست کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیر نفتی اتاق تعاون که با حضور معاونت امور استان ها و اتحادیه های اتاق تعاون و جمعی از روسای اتحادیه ها و اتاق های تعاون برگزارشده بود، با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، باید نقش تعاونی ها را در اقتصاد پررنگ تر کرد، گفت: بازارهای هدف تعاونی ها را باید شناسایی کرد تا فرصت های مناسبی برای تجارت تعاونی ها ایجاد شود.
وی تاکید کرد: نباید توانایی های بخش تعاون را در اجرای اقتصاد مقاومتی نادیده گرفت.
در ادامه این نشست، محمد مهدی تیموری معاونت امور استان ها و اتحادیه های اتاق تعاون به ظرفیت های صادراتی بخش تعاون اشاره کرد و گفت: صادرات یکی از راه های برون رفت از رکود و بن بست اقتصادی است.
وی گفت: مهم این است که برای استفاده از ظرفیت های اقتصادی و صادراتی از حرف و شعار دور شده و به مرحله عمل نزدیک شویم.
تیموری از برگزاری همایش تعاونی های صادراتی در آینده نزدیک از سوی اتاق تعاون خبر داد و گفت: در این همایش موانع پیش روی صادرات بخش تعاون بررسی خواهد شد که دارای چند مزیت است، از جمله اینکه بانک اطلاعاتی در بخش تعاون کامل می شود.
وی اعلام کرد: همایش هآی تک را نیز در اواخر مرداد ماه در پیش رو داریم.
در ادامه این نشست، پیش نویس اهداف و شرح وظایف این کمیسیون قرائت شد و اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود در این زمینه پرداختند.
نصیری نیز در خصوص برگزاری نمایشگاه های استانی از سوی اتاق های تعاون گفت: اتاق های استانی ملزم شدند به برگزاری نمایشگاه هایی اقدام کنند که از جمله استان هایی که تاکنون اقدام کرده اند، می توان به استان آذربایجان غربی اشاره کرد.
وی بیان داشت: اتاق تعاون درنظر دارد با همکاری این کمیسیون برای برگزاری نمایشگاه هایی در خارج از کشور نیز برنامه ریزی کند.
در ادامه رضا سواری دبیر کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیر نفتی اتاق تعاون نیز با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه هایی در داخل و خارج برای ارائه توانمندی های بخش تعاون از اهمیت برخوردار است، پیشنهاد داد: می توان به ایجاد و تاسیس شرکت تعاونی نمایشگاه های بین المللی اقدام کرد که این کار درآمدزایی خوبی برای بخش به همراه خواهد داشت.