برگزاری نشست کمیسیون تعاونی های دانش بنیان و فناوری اطلاعاتدومین نشست کمیسیون های تعاونی های دانش بنیان به منظور تبادل نظر و تصمیم گیری پیرامون مسائل مربوطه با حضور باباخانلو مدیر کل دفتر توسعه تعاون وزارت تعاون برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، تیموری ، معاون امور استان های اتاق تعاون گفت که در کمیسیون ها باید از درگیر شدن حول مسائل جانبی خودداری کرد و به موضوعاتی اشاره شود که به پیشبرد هر چه بیشتر اهداف کمک کند.وی تدوین سند راهبردی حوزه را یکی از راهکارهایی دانست که از طریق آن میتوان چشم اندازها را در برنامه های دولت گنجاند و از این طریق به تعاونی های دانش بنیان توجه بیشتری گردد.
در ادامه متولی معاون امور بین الملل اتاق افزود: این محصولات دانش محور است که میتواند موفقیت یک کشور را رقم بزند تا از طریق آن بتوان حرفی برای گفتن در عرصه بین الملل داشت اما در حال حاضر چیزی که بتوان به وسیله آن سیستم تعاون را تقویت کنیم نداریم و این مساله معزل بزرگی است.
وی ادامه داد: اگر نتوانیم تعاون یهای دانش بنیان را تقویت کنیم و افراد را متقاعد، در نهایت طرح های دانش بنیان در سطوح بالا قابل استفاده نیست.
متولی گفت :اکنون که شرایط کشور برای ارائه محصولات دانش ینیان مناسب است میتوانیم از طریق تقویت تعاونیها ،تشکیل اتحادیه ها و بالا بردن اطلاعات و آگاهی ها نسبت به عملکرد این گونه تعاونیها کارها را پیش ببریم و به اهداف مورد نظر برسیم.
ارسلان ،رئیس هیئت رئیسه اتحادیه دانش بنیان استان یزد خاطر نشان کرد:اولین قضیه که در بخش تعاون باید اصلاح شود ، شیوه استفاده از قوانین است که اگر به درستی اجرا شوند می توان از ذهن خلاق دانش بنیان نهایت استفاده را برد.
وی افزود ایجاد یک اتحادیه کشوری در این زمینه جهت اعمال حمایت ها به صورت کلی می تواند از مواردی باشد که به این بخش کمک شایانی بکند.
در ادامه ،سایر اعضای حاضر به بیان مسائل و مشکلات حول مباحث مربوطه پرداختند .