برگزاری دو همایش تخصصی در کنار
شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان
مجری برگزاری همایش های نمایشگاه صنعت ساختمان اعلام کرد: دو همایش تخصصی در مورد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت ساختمان و توسعه انبوه‌سازی با رویکرد مقاوم سازی، سبک سازی و صنعتی سازی برگزار خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، یاسر اسلامی نسب مجری برگزاری همایش های نمایشگاه صنعت ساختمان گفت: دو پنل تخصصی در کنار مباحث علمی مورد نیاز صنعت ساختمان، بار تخصصی و علمی شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان را افزایش می‌دهند.
وی گفت: این دوره از نمایشگاه صنعت ساختمان در شانزدهمین سال برگزاری شروع به کار کرده و این در حالی است که یازدهمین سالی است که برگزاری این نمایشگاه به عهده اتاق تعاون ایران است. از جایی که صنعت ساختمان به عنوان پر رونق‌ترین صنعت کشور محسوب می‌شود این نمایشگاه جزو گریدهای +A نمایشگاه‌های بین‌المللی است و پیش بینی می‌شود این نمایشگاه متفاوت تر از سال گذشته برگزار شود.
اسلامی‌نسب به توقعات شرکت‌های صنعت ساختمان اشاره کرد و افزود: اکثر شرکت‌های این صنعت بزرگ هستند و به اندازه بزرگیشان توقعاتشان نیز زیاد است. این در حالی است که محدودیت فضا در ارائه خدمات این امکان را از مجری سلب کرده است که هر جایگاهی به هر شرکت حاضر در نمایشگاه تخصیص نیابد.
مدیرعامل شرکت رهپویان اقتصاد در مورد نحوه کاهش نارضایتی شرکت کنندگان شانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان بیان داشت: با سیاست‌ها و تدابیر بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران و سید محمد کریمی سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران برای برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان ، پیش بینی می‌شود 5 درصد نارضایتی شرکت کنندگان در نمایشگاه صنعت ساختمان سال‌های گذشته به یک درصد کاهش یابد.
اسلامی‌نسب به دو همایش تخصصی که به موازات این نمایشگاه برگزار می‌شود اشاره کرد و توضیح داد: همایش‌های امسال با رویکرد و خواسته آقای عبداللهی حرفه‌ای‌ تر و مطابق با نیاز صنعت ساختمان انجام خواهد شد.
وی درباره این همایش ها گفت: در واقع قرار بر این بود که سه همایش در طول نمایشگاه برگزار شود که دو همایش را در هم تلفیق کردیم و در نتیجه در طول نمایشگاه دو همایش برگزار خواهد شد. همایش اول در روز 23 مرداد ماه با عنوان تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت ساختمان و همایش دوم در تاریخ 25 مرداد و با نام توسعه انبوه‌سازی با رویکرد مقاوم سازی، سبک سازی و صنعتی سازی برگزار خواهند شد.
اسلامی‌ نسب از سخنرانان و مهمانان برجسته این دو همایش گفت: نمایندگان مجلس و اعضای انبوه سازان در پنل‌های تخصصی در همایش شرکت خواهند کرد.
مجری برگزاری همایش های نمایشگاه صنعت ساختمان با اشاره به فعالیت‌های دیگری که در این همایش‌ها انجام خواهد شد تصریح کرد: سعی شده بار علمی نمایشگاه را در کنار بازبینی و نمایشی بودن نمایشگاه افزایش دهیم، بنابراین مدعوین ایرانی و خارجی در طول برگزاری نمایشگاه می توانند از مباحث علمی مورد نیاز صنعت ساختمان نیز بهره ببرند.