سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران اعلام کرد:
نمایشگاه ساختمان در سال آینده در دو مرحله برگزار می گردد.سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران در مراسم اختتامیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان اعلام کرد: قصد داریم سال آینده نمایشگاه ساختمان را در دو مرحله برگزار کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، سید محمد کریمی در این مراسم که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس، مسئولان دولتی و اعضای هیأت رئیسه اتاق تعاون ایران برگزار شد،با بیان اینکه در این دوره از نمایشگاه،100 هزار نفر از آن بازدید کردند، اعلام کرد: با توجه به گستردگی نمایشگاه صنعت ساختمان، قصد داریم سال آینده آن را در دو مرحله برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه هر کشوری دارای برنامه های بلند مدت و استراتژیک است و با توجه به برنامه محور بودن کشور و اهمیت این موضوع، برنامه ششم توسعه به زودی با لایحه دولت به مجلس می رود، گفت: در این برنامه مولفه هایی از جمله اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفته است که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، قانون اساسی نیز بر آن تاکید می کند.
کریمی تاکید کرد: در این راستا تکیه بر دانش و تخصص داخلی بسیار اهمیت دارد و اجرای اقتصاد مقاومتی در برنامه های دولت تا جایی مورد توجه قرار گرفته است که یک ستاد فرماندهی برای آن در نظر گرفته شده است.
عضو هیدت رئیسه اتاق تعاون ایران بیان داشت: در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی، اتاق تعاون به عنوان یک تشکل غیر دولتی اقداماتی انجام می دهد که برگزاری همایش های مختلف و نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان از جمله آنها است.
وی با اشاره به وضعیت رکود اقتصادی و رکود مسکن، گفت: برای خروج از این رکود ایجاد عوامل تحریک برای تحریک پذیری اقتصاد بسیار حائز اهمیت است که برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان می تواند در این زمینه موثر باشد.
معاونت امور پشتیبانی اتاق تعاون ایران خاطر نشان کرد: فراهم نمودن زمینه برای سرمایه گذاری خارجی ها و هم چنین ایجاد زمینه برای صادرات محصولات داخلی صنعت ساختمان از علل برگزاری این نمایشگاه بوده است.
وی با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال برای یازدهمین دوره توسط اتاق تعاون ایران برگزار شده است، بیان داشت: 1235 شرکت داخلی و 376 شرکت خارجی در این دوره مشارکت کردند.
کریمی به برنامه و نرم افزاری اشاره کرد که به منظور تسهیل کار بازدیدکنندگان برای یافتن غرفه ها و مسیریابی در نمایشگاه امسال برای اولین بار طراحی شده است.
وی گفت: این نرم افزار از طریق دانلود بر روی گوشی های موبایل قابل استفاده بود و با استقبال خوبی نیز از سوی بازدیدکنندگان روبرو شد.
عضو هیدت رئیسه اتاق تعاون ایران به برگزاری سه همایش تخصصی در کنار شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان و هم چنین استفاده از کارگاه های آموزشی در این دوره، نیز به عنوان دیگر ویژگی های این نمایشگاه اشاره کرد.
وی هم چنین از برگزاری چند نمایشگاه تخصصی استانی از سوی تعاونی ها در آینده نزدیک از جمله نمایشگاه آذربایجان غربی در مهر ماه، هرمزگان در آبان ماه و گیلان در آذر ماه اشاره کرد.
گفتنی است، در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدیر و تندیس از غرفه های برگزیده شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان تقدیر شد.