رسیدن به جایگاه اصلی تعاون نیازمند ۱۰ برابر شدن تعاونی‌های موجود در کشور استمعاون پارلمانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه رسیدن به جایگاه اصلی تعاون، نیازمند ۱۰ برابر شدن تعاونی‌های موجود در کشور است، گفت: بیش از یک‌میلیون نفر در عرصه‌های مختلف تعاونی‌ها مشغول به فعالیت هستند

جشمید تقی‌زاده  در مراسم تجلیل از تعاونی‌های برتر شهرستان شهرضا، با اشاره به حضور فعالانه مردم شهرضا در عرصه دفاع مقدس، اظهار کرد: این شهر به نام شهید همت، این مرد بزرگوار و سردار محبوب کشور ما است.

وی به دست آوردن روزی حلال را دغدغه امروز مردم جامعه دانست و گفت: شهرستان شهرضا از جمله شهرهایی است که تنوع محصولات کشاورزی در آن به خوبی به چشم می‌خورد.

معاون پارلمانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ادامه رشد اقتصادی را از سیاست‌های دولت دانست و تصریح کرد: ساماندهی مسائل رفاهی از طریق بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت از جمله اقدامات مهم دولت در عرصه رفاه عموم جامعه است.

وی ادامه داد: بالای 11 میلیون نفر در طول مدت فعالیت دولت تحت پوشش بیمه سلامت رفته‌اند که اقدام بزرگی در بین کشورهای جهان است.

تقی‌زاده افزود: مبارزه ساماندهی شده با انواع فقر، بهبود وضعیت کودکان کار، اجرای برنامه رشد اقتصادی، فقرزدایی اشتغال محور، توسعه صنایع کوچک با هدف حمایت از مناطق توسعه‌ نیافته، مردمی کردن اقتصاد و تحت پوشش بیمه قرار دادن مشاغل غیررسمی از جمله اقدامات دولت است.

وی اصل همراهی با کارگران و کارآفرینان را جزو اصول دولت بیان کرد و ادامه داد: ما در زمینه وظایف خود، تسهیلات کم‌بهره را در اختیار تعاونی‌ها قرار می‌دهیم.

معاون پارلمانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید کنار هم زیستن را تمرین کنیم، عنوان کرد: با یاری کردن همدیگر در مسائل مختلف قسمتی از آیه شریفه «تعاونو علی آلبر و التقوی» محقق می‌شود.

وی با بیان این که رسیدن به جایگاه اصلی تعاون نیازمند 10 برابر شدن تعاونی‌های موجود در کشور است، خاطر نشان کرد: یکی از مواردی که جلوی بی‌عدالتی در سطح منطقه‌ای را می‌گیرد، همین تعاونی‌ها است.

تقی‌زاده با اشاره به وجود 100 هزار تعاونی در سطح کشور، مدعی شد: دولت در طول 3 سال گذشته، سالانه 670 هزار اشتغال ایجاد کرده است که مجموع آن 2 میلیون و 200 هزار اشتغال در طول کل عمر دولت است.

وی با بیان اینکه بیش از 100 رشته خدماتی، تولیدی و صنعتی در تعاونی‌های کشور ارائه می‌شود، گفت: بیش از یک‌میلیون نفر در این عرصه‌های مختلف تعاونی‌ها مشغول به فعالیت هستند.

معاون پارلمانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: امور مربوط به تعاونی‌ها در سطح استان‌ها، از طریق اتاق تعاون هر استان پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: امیدواریم تا پایان کار دولت تدبیر و امید شاهد تحولات عظیم در بخش‌های فقرزدایی باشیم.

تقی‌زاده شرکت تعاونی کامیون داران شهرضا را یکی از پرتعدادترین تعاونی‌های کشور دانست و گفت: شرکت تعاونی سپاهان گشت، شرکت اتحادیه تعاونی‌های مسکن شهرضا و شرکت تعاونی امین شهرضا از جمله شرکت‌های تعاونی فعال شهرستان شهرضا در سطح کشور هستند.

وی اصلاح ساختار وزارت کار و رفاه را و توجه به مسائل زنان و خانه‌داران را از جمله دیدگاه‌های نماینده شهرضا دانست، گفت: از بین 12 زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخش تعاون یکی از خانواده‌های بزرگ است.